Marmara Metalurji Döküm ve Makina San. AŞ 1983 yılında Kartal'da Melih Kamil Erseren tarafından kurulmuş olup, halen çelik döküm piyasasında hizmet vermektedir. Daha sonra Gebze Dilovasına taşınmış olup, 4000m2 kapalı, toplamda 8000m2 alanda faaliyetine devam etmektedir. Kuruluşundan itibaren kardeş kuruluşu olan Batı Makina A.Ş.'nin ağır iş makinaları sektöründeki uzun yıllara dayalı tecrübesini kendi bünyesine katmayı başarmış, sektörün beklenti ve ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılama hedefi ile çalışmalarına devam etmiştir. Dallarında uzman ekibi ile yurt içi ve yurt dışı talepleri teknik resimden, son mamule kaliteli ve uygun fiyatlarla üretimi sağlamayı amaç edinmiştir.

Çelik, sfero, pik, paslanmaz çelik, manganlı çelik, Ni-Hard, Bİ-Metal ve Yüksek Kromlu Beyaz Dökme Demir döküm tiplerinde uzmanlaşmıştır.  Özellikle çimento, inşaat ve madencilik sektörünün ihtiyaçlarına cevap veren şirket uzun yıllara dayalı döküm tecrübesi ile gerektiğinde son dönemde özellikle ön plana çıkan gemi inşa sektörümüze ve döküm malzeme kullanan diğer müşterilerine de özel imalat yapabilme kapasitesine sahiptir.

Şirketin ürün yelpazesi içinde çimento fabrikaları yedekleri; taş ocakları yedekleri,iş makinası yedekleri ve tırnakları, kova ağızları,kırıcı çene, çekiç, aşınma plakaları, yol makinaları, kazma ve riper uçları, beton santralı yedekleri,
5 kg'dan 5.000 kg'a
kadar her türlü tek parça döküm yapılabilmektedir.
Gelişmiş cihazlarla test ve kalite kontrol kapasitesine sahip şirketimiz ihtiyaç olması durumunda istenilen kullanım amacı için en uygun döküm kompozisyonunu da müşteriler için oluşturabilmektedir.

Üretilen parçaların kullanım alanları ; Makina parçaları, otomotiv sanayi, kampana porya ve yürüyen aksamları, beton, kum ve maden sanayi için %16 - 18 ve daha yüksek manganlı ve bi-metal muhtelif kromlu kırıcılar, 304 - 316 kağıt sanayi disk ve Ni-hard malzemeler, salyangoz pompaları, çimento ve beton sanayi için ayak bıçak ve her türlü metal parçalar, asfalt şantiyeleri parçaları, İş makinaları (kazıcı-delici-koruyucu parçaları), gemi sektörüne de dredging ball jointler, loca, babalar, çapalar ve dökümle ilgili tüm yedek parçaları.

 
 
 
     Marmara Metalurji Döküm ve Makine San. A.S. Copyright © 2009   Designed by GARANTI MEDYA